Loading ...
kontakt@lepszygabinet.pl
Polska

Analiza finansowa gabinetu stomatologicznego

Analiza finansowa gabinetu stomatologicznego to dogłębna analiza mająca na celu sprawdzenie rentowności wykonywanych zabiegów w gabinecie. Dzięki niej dokładnie wiadomo na jakim zabiegu właściciel gabinetu zarabia, a na jakim dopłaca. Niesamowite jak wiele procedur w gabinecie okazuje się nieopłacalnych dla właściciela, bo zarabia na nich tylko lekarz.

Przypadków, w których właściciel kliniki stomatologicznej dopłaca do zabiegów jest mnóstwo! Warto je jak najszybciej znaleźć i sprawić, aby każdy zabieg przynosił zysk. W innym przypadku mamy do czynienia z "mieleniem pieniędzy" czyli sytuacji w której właściciel zarabia tylko wtedy kiedy on sam pracuje, a żeby zarobić więcej pracuje on jeszcze więcej często po to aby opłacić innych lekarzy.

 

Do przeprowadzenia analizy finansowej wykorzystujemy autorskie wzory, nad którymi pracowaliśmy ponad 3 lata testując je u siebie w gabinecie stomatologicznym. A nasze założenie jest proste - zarabiać dokładnie tyle samo ile zarabiają lekarze.

 

Dzięki przeprowadzeniu analizy finansowej właściciel gabinetu dowie się m.in:
- ile kosztuje godzina pracy gabinetu
- ile kosztuje rzeczywista godzina pracy asystentki
- który lekarz przynosi zysk firmie, a który stratę
- które zabiegi opłaca się wykonywać
- ile kosztuje dla właściciela każdy zabieg wykonywany w gabinecie
- ile powinien kosztować zabieg i ile powinien zarabiać lekarz, aby właściciel zarabiał
- ile czasu maksymalnie powinien trwać zabieg żeby się opłacał

 

Analiza finansowa gabinetu stomatologicznego jest niezwykle ważna, ponieważ często okazuje się, że właściciel tak na prawdę nie zarabia na pracy innych. Wprowadzając nasze rekomendacje, właściciel może podnieść rentowność zabiegów kilkukrotnie - zarabiając rocznie nawet kilkaset tysięcy złotych więcej!